1- مغز زنان نسبت به مردان در دریافت حس بویایی بیشتر و زودتر عمل می‎کند، در اصل 50 درصد حس بویایی خانم‎ها بیشتر از آقایان است. در نتیجه از آقایان انتظار نداشته باشید که در تشخیص بو اشتباه نداشته باشند.
2-  بعد از انجام آزمایشات زیاد، دانشمندان دریافته‎اند که بوی عطرتان روی احساسات شما تاثیرگذاراست. عطرهای خوب و شیرین  اثرات مثبت بر خلق و خوی شما می‎گذارند. بوی شیرین وانیل به عنوان استاندارد در عطرهای شیرین وانیلی و شادی بخش است، این نتیجه‎گیری طی تحقیقات علمی و مردمی بدست آمده است. شما می‎توانید روز خود را با بوی شیرین وانیل با شادی آغاز کنید. ( با مراجعه به آدرس www.youtube.com ویدئویی برای شما عزیزان قرار داده‌ایم که ۵مدل از بهترین عطرهای وانیلی را به شما معرفی می کند. )
3-  هرکسی بوی منحصر به فرد خود را دارد مثل اثر انگشت هر شخصی که فقط مختص خودش است و با دیگری متفاوت است.
4-  مطمئنا شما با مغز خود بوی عطر را متوجه می‎شوید نه بینی خود! از آنجایی که شما مولکول‎های عطر را با بینی تشخیص می‎دهید ولی با مغز آنها را شناسایی می‌کنید.
5-  تعداد 10.000 بوهای مختلف را ما می‌توانیم تمایز قائل شویم.
6-  بو و رایحه‎ی یک عطر می‎تواند خاطرات گذشته را تداعی کند. طی آزمایشات انجام شده در آکادمی نیویورک، کشف شده است که بو و خاطره‎ها تا 10 سال اول ماندگارند.
7-  اسپری عطر روی موها عامل ماندگاری بوی رایحه می‎شود. چربی پوست سر حامل مولکول‎های عطر می‎شود و بو را ماندگار می‎سازد.
8-  مواد موجود در عطرهای استاندارد، همچون دیگر کالاهای مصرفی و مواد غذایی تست شده و سپس عطر به بازار عرضه می‎شود.
9- ورود به مدرسه عطرسازی با گرفتن آزمونی که آزمون‏ گراها باید 250 رایحه از عطر را شناسایی کنند و هر دوره تنها 50 نفر وارد دوره‎های آزمایشی می‎شوند.
10-  عطر و ادکلن‎ها روی پوست باعث تغییر PH می‎شود.